Dofinansowanie

Profis Consulting

Dofinansowanie fotowoltaiki – Radom

Chcesz zainwestować w panele słoneczne? Warto sprawdzić, czy w Twoim regionie nie ma obecnie aktywnych programów dofinansowania fotowoltaiki. W Radomiu inwestorzy prywatni mogą uzyskać dotacje (bezzwrotne) lub częściowe dopłaty do swojego zakupu. To oznacza, że w finalnym rozrachunku zapłacisz znacznie mniej, a będziesz mógł cieszyć się własnym źródłem energii.

Pomimo tego, że w wielu częściach kraju nadal można skorzystać z dotacji na fotowoltaikę, to wiele osób tego nie robi. Wynika to zapewne z niewiedzy, jak również przerażenia ilością formalności, jakie trzeba załatwić. Jednak gra toczy się o wysoką stawkę – nawet o kilkutysięczne oszczędności, dlatego nie warto się poddawać. Zamiast tego, lepiej jest zasięgnąć porad specjalistów, którzy oferują kompleksową pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

fotowoltaika dofinansowanie, dotacje w radomiu
dotacje do fotowoltaiki

Dotacje fotowoltaika w Radomiu

Każde miasto może, oprócz programów rządowych, proponować też własne związane z udzielaniem dotacji do fotowoltaiki. My działamy głównie w Radomiu i okolicach miasta, dlatego możemy pochwalić się znajomością tutejszych przepisów, regulacji oraz programów dofinansowania do inwestycji fotowoltaicznych.

Możemy przeanalizować dla Ciebie najlepsze opcje finansowania zakupu paneli – od pożyczki na preferencyjnych warunkach, przez dofinansowania oraz dotacje. W ich ramach funkcjonuje np. ulga termomodernizacyjna pozwalająca uprawnionym osobom na odliczanie od podatku kosztów założenia fotowoltaiki.

Popularnością cieszą się także programy typu „Czyste Powietrze”, w ramach których można ubiegać się nawet o zwrot 50% kosztów montażu paneli fotowoltaicznych. Zasady przewidują dotacje dla osób, które oprócz zainstalowania fotowoltaiki chcą też wymienić stary piec na nowy, ekologiczny.

Podobnie działa program „Mój Prąd”, to już kolejna edycja, w której można ubiegać się o dofinansowanie fotowoltaiki w zakresie magazynowania energii oraz zakładania systemów do zarządzania nią. Jednak zarówno jeden, jak i drugi rządowy program są ograniczone czasowo. Aby móc załapać się na przewidzianą pulę środków, trzeba trzymać rękę na pulsie. Jeśli nie masz na to czasu, chętnie Cię w tym wyręczymy!

Współpraca z nami

Zdajemy sobie sprawę z tego, że działamy na bardzo konkurencyjnym rynku. Jednak w Radomiu i okolicach jesteśmy już znani i cenieni, a klienci chętnie rekomendują nasze usługi swoim znajomym, rodzinie i obcym ludziom szukającym dobrej ekipy. My działamy kompleksowo – uświadamiamy klientów, odpowiadamy na ich pytania, projektujemy instalacje odpowiadające konkretnym potrzebom gospodarstw domowych oraz firm i wreszcie pomagamy w uzyskaniu dotacji lub dofinansowania fotowoltaiki.

audyt energetyczny

Doradztwo i audyt opłacalności

instalacja fotowoltaiczna

Projektowanie instalacji

radom

Zgłoszenie do rejonu energetycznego

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Oblicz ile zyskasz dzięki fotowoltaice